Arapça AÖF Öğrencileri için Arapça dersleri en iyi şekilde verilmektedir. Püf noktalar, çıkan sorular,çözüm teknikleri ve öğrenci hiç Arapça bilmeden rahat bir şekilde sınava kendisini hazırlayabilir. 1. dönemin 6 ünitesi ilk etapta verilmektedir. Sınav vaktine kadar, konu tekrarı yapılarak öğrencinin kaçırdığı dersleri tekrar etme şansına sahip olabilir. 2. etap da ise final için hazırlık yapılır ve final ise 4 Üniteden oluşmaktadır. Yani 10 ünite dahildir. Tekrar başa dönüp 10 ünite ele alınarak konular işlenilir. Bu durumda Aöf Arapça da öğrencinin sınıfta kalması imkansızdır.

Lisan Eğitim olarak amacımız sizlere AÖF sınavları ve diğer sınavlar hakkında en doğru en güncel bilgileri sunmak, ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz AÖF, AÖF testlerini ve AÖF sınavlarını sitemizde göstermektedir. Lisan Eğitim sizlere çok sayıda örnek AÖF Sınav Soruları ve AÖF Deneme sınavları sunmaktadır. AÖF Soru Bankası geçmiş yıllarda çıkmış AÖF soruları ve AÖF hakkında bilmek isteyeceğiniz tüm bilgiler ücretsiz olarak verilmektedir. Lisan Eğitim sizlere ÖSYM tarafından belirlendiği tarihten itibaren AÖF Sınavı ne zaman olacak bildirmektedir.Sitemizi düzenli olarak ziyaret ederseniz yeni gelişmelerden, güncel haberlerden  ( AÖF ile ilgili son haberlerden ) ve Üniversite veya açık kaynaklar tarafından yayınlanan AÖF sorularından haberdar olabilirsiniz.

İLAHİYAT ÖNLİSANS ARAPÇA YARDIMCI KİTABI 1 VE 2

AÖF İlahiyat Önlisans Bölümü’nde okuyan öğrenciler, Arapça dersinden yıllardır zorluk çekmektedir. Şu an öğrencilerin %85’inin bu dersten kaldığı gerçeği de bunu doğrulayan bir göstergedir. İşte bu sebepten, İlahiyat eğitimi alan öğrencilere yardımcı olmayı düşünerek kaynak bir eser hazırladık.

Hazırlamış olduğumuz “ İlahiyat Arapça Yardımcı Kitabı ”;

a-  Gayet sade ve basit bir dille anlatılmış her konunun kısa bir özetini.
b-  Konu sonunda 20 sorular  ve cevapları.

Arapça sınavını aşamamış öğrencilerin bu sıkıntılarını dikkate alarak ve onların önlerindeki engeli kolaylıkla aşabilmelerini sağlamak için hazırlamış olduğumuz bu eser, AÖF İlahiyat Bölümü’nde okuyan tüm öğrenciler için edinilmesi gereken bir başvuru kitabıdır.

Lisan Eğitim tarafından hazırlanan destek derslerimize katılan üyelerimizin, derslerimizi düzenli takip etmek ve yönlendirmelerimizi dikkate almak şartıyla vize ve final sınavlarında başarılı olacaklarını garanti ediyoruz.